19 LIP 2016

Dar-Tech Ełk Mistrzem Polski 2016!

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski rozgrywek extraliga.pl kończąca sezon 2015/2016. Swoje umiejętności zaprezentowały drużyny z 11 miast. Niestety nie pojawił się na Sielskiej w Bydgoszczy zespół z Sosnowca. W związku z czym w grupie 1 pozostałe zespoły otrzymały walkower.

Tak prezentowały się grupy po rozegraniu wszystkich spotkań:

Grupa 1

Najciekawszym spotkaniem Grupy 1 było spotkanie pierwszej kolejki pomiędzy zespołem Dar-Tech Ełk a Diamond Cars Old Young Słupsk. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, jednak prowadzenie na samym początku objęli zawodnicy Diamond Cars za sprawą Tomka Kunickiego. Ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania na 2:0. Wydawało się, że drużyna ze Słupska odniesie pewne zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, po objęciu prowadzenia 2:0 szybkiej odpowiedzi udzielili zawodnicy z Ełku strzelając bramkę kontaktową. Autorem pierwszej bramki oraz jak się później okazało bramki wyrównującej na 2:2 na moment przed ostatnim gwizdkiem spotkania był Łukasz Szmydki.

Inne spotkania tej grupy kończyły się pewnymi zwycięstwami w/w drużyn. Pierwsze miejsce zajął Dar-Tech, a drugie Diamond Cars Old Young. Pewni awansu do półfinału byli zatem zawodnicy z Ełku. Diamond Cars musiał czekać na rozstrzygnięcia pozostałych grup.

1. Dar-Tech Ełk (3  9:3  7 pkt)
2.
Old Young Słupsk (3  7:2  7 pkt)
3. Grajlandia Ostróda (3  4:6  3 pkt)
4.
Oldboje Zagłębia Sosnowiec (3  0:9  0 pkt)

Grupa 2

Grupa 2, w której znaleźli przedstawiciele gospodarzy zespół City Parking Group S.A. okazała się grupą z której wyszły 2 zespoły. Wspomniany reprezentant gospodarzy oraz Klima-Soft Lublin pewnie pokonały w pierwszych swoich spotkaniach pozostałe drużyny znajdujące się w grupie. Dobroplast Zambrów oraz Westovia Okna Pawłowski Tarnów nie stanowiły dużej przeszkody. W bezpośrednim starciu outsiderów grupy 2 Westovia pokonała zespół Dobroplastu 4:3. O składzie półfinałów decydowało bezpośrednie starcie City Parking z Klima-Soft. Remis w tym spotkaniu zadowalał oba zespoły. Zwycięstwo którejkolwiek z nich dawało awans z drugiego miejsca drużynie Diamond Cars Old Young Słupsk. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej pierwsi, dwa razy do siatki rywali, trafiali zawodnicy Klimy. Wynik ten oznaczał, że drużyna City Parking musiała postawić wszystko na jedną kartę. Chcąc dalej walczyć w turnieju o najwyższe cele musiała przynajmniej doprowadzić do remisu. Zdecydowano o wycofaniu bramkarza, była to dobra decyzja. Cofnięci gracze z Lublina nie wytrzymali pod naporem przeciwnika i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 dając awans obu drużynom, a wysyłając do domu bardzo dobrze spisującą się drużynę ze Słupska – Diamond Cars Old Young.

1. City Parking Group S.A. Bydgoszcz (3 12:3 7 pkt.)

2. Klima-Soft Lublin (3 13:5 7 pkt.)

3. Westovia Okna Pawłowski Tarnów (3 8:16 3 pkt.)

4. Dobroplast Zambrów (3 3:12 0 pkt.)

Grupa 3

W grupie 3 pierwsze skrzypce w sobotę rozgrywali zawodnicy drużyny Cater-Group Łódź.  Zespół ten wygrał wszystkie swoje spotkania. Najwięcej problemów sprawiła mu drużyna Skoda BS Auto z Grudziądza. Bramka strzelona bramka w 10 minucie spotkania dała ostatecznie zwycięstwo przyjezdnym z Łodzi, choć nie było wcale ono takie pewne. W drugiej połowie bowiem zespół Skody napierał na przeciwnika i pomimo kilku bardzo dogodnych sytuacji do wyrównania nie udało im się strzelić bramki. Cater-Group pozostałe spotkania grupowe wygrał w stosunku 4:1 i pewnie wygrał swoją grupę. W ostatecznym rozrachunku to właśnie drużyna z Łodzi straciła najmniej bramek w rozgrywkach grupowych. Drugie miejsce w grupie 3 zajęła drużyna Skoda BS Auto Grudziądz. Po porażce z Caterem przyszły zwycięstwa z Wystruganymi Rzeszów oraz Pocketball.pl Warszawa. Oba zwycięstwa nie dały jednak awansu drużynie z Grudziądza.

1. Cater-Group Łódź (3 9:2  9 pkt.)

2. Skoda BS Auto Grudziądz (3 8:6  6 pkt.)

3. Wystrugani Rzeszów (3 5:8 3 pkt.)

4. Pocketball Warszawa (3 5:11 0 pkt.)

Półfinały

W pierwszym półfinale znalazły się drużyny Dar-Tech Ełk oraz Cater-Group Łódź. Spotkanie było bardzo zacięte. Lepiej to spotkanie zaczęli Ełczanie obejmując prowadzenie już w 3 minucie. Do wyrównania kilka minut później doprowadził Alan Nowak. Zawodnicy z Łodzi z  wyrównania nie cieszyli się długo. Chwilę przed końcem pierwszej połowy na ponowne prowadzenie wyszła drużyna Dar-Techu. Do ponownego stanu remisowego w spotkaniu doprowadził Rafał Chorąży. W kolejnych kilku minutach mieliśmy cios za cios. Wynik 3:3 wydawać by się mogło, że utrzyma się do końca spotkania i o awansie do finału miałyby decydować rzuty karne. Karnych nie zobaczyliśmy, a to za sprawą Łukasz Kępy, który zdobył bramkę dającą awans do finału drużynie Dar-Tech Ełk.

Cater-Group Łódź – Dar-Tech Ełk 3:4 (1:2)

Bramki: Alan Nowak 10’, Rafał Chorąży 20’, Kamil Bendkowski 22’ – Łukasz Szmydki 3’, 13’, Krystian Piotrowski 21’, Łukasz Kępa 28’.

Los chciał, że po raz drugi i to już w półfinale swoje drogi skrzyżowały drużyny City Parking Group Bydgoszcz oraz Klima-Soft Lublin. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu wynik remisowy premiował obie drużyny do awansu z grupy. W półfinale musieliśmy poznać zwycięzcę. Oba zespoły znały już swoich rywali. Żadna z drużyn nie chciała się otworzyć. Przez większą część spotkania był wynik remisowy, aż do 25 minuty kiedy to wyrzut piłki z autu mieli przyjezdni z Lublina. Daleki wyrzut w pole karne, tam do piłki dopadł Sylwester Cyrankowski i zdołał on pokonać bramkarza gospodarzy. 1:0 dla Klima-Soft. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu City Parking zdjął bramkarza i zdecydował się na grę w przewadze. Do końca spotkania nie udało się jednak drużynie City Parking doprowadzić do remisu i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali z Lublina. Klima-Soft w wielkim finale.

Klima-Soft Lublin – City Parking Group Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Bramka: Sylwester Cyrankowski 25’.

Mecz o 3 miejsce

W spotkaniu o brązowy medal lepsi okazali się przedstawiciele gospodarzy. Cater-Group po piorunującym przejściu fazy grupowej musiał dwukrotnie uznać wyższość swoich rywali w fazie pucharowej. Porażki najpierw z Dar-Tech Ełk, a następnie z City Parking Group S.A. skutkowały zajęciem drużyny z Łodzi 4-go miejsca – najgorszego dla sportowca. Bramkę na wagę brązowego medalu dla bydgoszczan zdobył Tomasz Ejankowski pod koniec pierwszej połowy gry.

City Parking Group S.A. – Cater Group 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasz Ejankowski 13’

Finał

Chyba nikt przed rozpoczęciem mistrzostw nie odważył by się postawić na taki skład finału. Wśród faworytów wymieniano zespoły, które w rozgrywkach Extraliga.pl mają już spore doświadczenie. Boisko i dyspozycja dnia weryfikuje te przed meczowe spekulacje. Dar-Tech Ełk mierzył się z Klima-Soft Lublin. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Dopiero drugie 15 minut przyniosło nam rozstrzygnięcie. Pierwszą bramkę dla zespołu z Ełku zdobył Łukasz Szmydki w 18 minucie gry. W ostatnich pięciu minutach meczu jeszcze dwukrotnie zawodnicy Dar-Techu trafiali do siatki rywali. Dar-Tech zwyciężył pewnie 3:0 i to on zdobył tytuł Mistrza Polski 2016 oraz nagrodę główną o wartości 15 000 złotych.

Klima-Soft Lublin – Dar-Tech Ełk 0:3 (0:0)

Bramki: Łukasz Szmydki 18’, 25’, Krystian Piotrowski 30’.

Wszystkim drużynom, które pojawiły się w sobotę na Mistrzostwach Polski 2016 serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy!