24 LIP 2013

Traderhawk/Voltastal Mistrzem Polski!!!

21 lipca 2013 r. na długo zapadnie w pamięci zawodnikom Traderhawk/Voltastal Bydgoszcz. Właśnie tego dnia odnieśli oni historyczny i swój największy dotychczas sukces-Mistrzostwo Polski Futbolu Sześcioosobowego Extraliga.pl.

W finałach , które odbyły się na boiskach BKS Chemik w Bydgoszczy wzięły udział cztery najlepsze drużyny w Polsce-mistrzowie miast z Łodzi, Warszawy , Trójmiasta i Bydgoszczy. Turniej finałowy rozpoczął się o godzinie 13:00,  a o 18:40 Jastrzębie wznosiły zwycięski puchar, ale po kolei.

Półfinały.

Traderhawk/Voltastal Bydgoszcz – TEAM 8 Łódź 5:2 (2:2)

Losowanie półfinałów  odbyło się 4 lipca i wyłoniło dwie pary półfinalistów, które miały dostarczyć niesamowitych emocji. Każdy mecz był o wszystko, przegrany po prostu nie wchodził do finału , a w drugim swoim meczu walczył o brązowy medal. Na pomyłki wiec nie było miejsca. Pierwszy z półfinałów rozpoczął się punktualnie o 13:00. Przy prawie 30 stopniowym upale i licznej widowni naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy z Łodzi i Bydgoszczy. Już po pierwszych minutach widać było ,że stawka meczu jest ogromna. Szczególnie ekipa Traderhawk wyglądała na bardzo stremowaną. Team 8  cofnął się  do defensywy i po odbiorze piłki przechodził do kontrataków. Szczególnie mógł się w tym elemencie gry podobać Adrian Jarecki, który swoimi dynamicznymi akcjami co rusz zagrażał bramce Jastrzębi. Bramce w której debiutował i to w finałach Marcin Trzewicarz! (etatowy goalkeepera drużyny z Bydgoszczy- Adam Kowalewski  był kontuzjowany.)W 10 minucie meczu Team 8 wyszedł na prowadzenie. Błąd w ustawieniu bramkarza Traderhawk zauważył Jarosław Marczak i pięknym  lobem z połowy boiska uciszył miejscową publiczność. Na Jastrzębie stracona bramka podziałała bardzo mobilizująco. Najpierw do wyrównania doprowadza   Jan Burker .Dwie minuty później w sytuacji sam na sam w słupek uderza Michał Konwiński ,a chwilę  potem kapitalnym uderzeniem z ponad 20 metrów bramkarza z Łodzi zaskakuje  Radosław Zużydło. 2 : 1 dla Jastrzębi  i gdy wydawało się ,że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, błąd defensywy Traderhawk sprytnym strzałem głową wykorzystuje Adrian Jarecki . Po 25 minutach wynik 2:2. Druga cześć meczu  wygląda bardzo schematycznie. Ciągły atak pozycyjny Traderhawk i nieliczne kontry Team 8. Przełamanie następuje w 42 minucie meczu. Na chytry strzał zza pola karnego decyduje się najlepszy zawodnik w półfinale drużyny z Bydgoszczy –obrońca Jan Burker. Piłka pod brzuchem  Marcina Zalewskiego wpada do bramki. Łodzianie nie mając nic do stracenia odważnie ruszają  do przodu. Niestety dla nich nadziewają się na kontrataki. Pierwszy z nich   „podcinką „ kończy Michał Konwiński, a na minutę przed końcem meczu Team 8 po składnej akcji dobija Marcin Zużydło. Traderhawk /Voltastal w Finale ……

Traderhawk/Voltastal                                                  TEAM 8

Jan Burker X2                                                                 Adrian Jarecki x1

Michał Konwiński x1                                                   Jarosław Marczak x1

Radosław Zużydło x1

Marcin Zużydło x1

SAXO Team Warszawa – ZIAJA Dystrybutor Krzysztof Skrzypek Gdynia 2:2 (1:2) p.k.2 : 3

Po  emocjach związanych z pierwszym półfinałem naprawdę gorąco zrobiło się w drugim! Warszawski SAXO team mierzył siły z najlepszą ekipą z Trójmiasta-Ziaja Dystrybutor Krzysztof Skrzypek. Warunki w których przyszło rywalizować drużynom  ekstremalne- godz.14 :00 w pełnym słońcu przy temperaturze blisko 35 stopni C z delikatnym , lecz gorącym wiatrem. Istne piekło , a do tego niezwykła stawka. Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy Saxo i już w 4 minucie meczu prowadzili 1:0- skutecznym strzelcem Bartosz Koczur. Przed spotkaniem właśnie w drużynie z Warszawy upatrywało się faworyta do zwycięstwa. Jednak  ekipa Macieja Drabera po stracie bramki nie wpadła w panikę. Kolejne minuty pokazywały, że zespół z Trójmiasta ma ułożoną taktykę na ten mecz. Mądrze ustawiona defensywa   po odbiorze piłki szukała swoich skrzydłowych, którzy w indywidualnych akcjach  przebijali się w pole karne przeciwnika . Właśnie po jednym z takich zagrań  do remisu doprowadził  Marek Kwaśnik ,a chwilę później ku zdziwieniu wszystkich obecnych gola na 1:2 strzelił Piotr Runowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Drugie 25 minut to frontalny atak SAXO Team. Co rusz do interwencji zmuszany był bramkarz Ziaji  Daniel Klebba- i pokazywał ,że na swoim fachu zna się jak mało kto. Dopiero pod koniec spotkania po raz drugi w tym meczu do bramki trafia Bartosz Koczur i daje remis Saxo.  Ostatnie 3 minuty to gra cios za cios. Skuteczność jednak nie stała na wysokim poziomie i mecz zakończył się remisem. O awansie decydowały rzuty karne. Seria podstawowa to trzy serie , przy braku rozstrzygnięcia rywalizacja do pierwszego błędu.

Pierwsze dwie serie oba zespoły bezbłędnie , w trzeciej  strzał zawodnika Saxo broni Daniel Klebba i w finale ZIAJA dystrybutor Krzysztof Skrzypek!  Niespodzianka , sensacja … może… zdecydowały karne,- a jak wiadomo to jest loteria!

SAXO Team Warszawa                  ZIAJA Dystrybutor Krzysztof Skrzypek

Bartosz Koczur  x2                          Marek Kwaśnik x1

Piotr Runowski x1

W przerwie pomiędzy meczami finałowymi odbyły się dwa konkursy . Najpierw znane wszystkim uczestnikom Extraliga.pl „Solówki” w wersji Live oraz konkurs  otwarty dla publiczności Cross Ball Challange- konkurs strzałów w przeczkę, nagrodą był iPod. Ten drugi po wspaniałej walce z Michałem Konwińskim (Traderhawk) wygrał inny zawodnik z bydgoskiej Extraligi Arkadiusz Pawski( Sanitrans) – Gratulujemy!! Relacja wideo niedługo dostępna w kanale TVJ Zapraszamy!

Mecz o brąz…..

Saxo Team Warszawa – TEAM 8 Łodź  6:4 ( 3:1)

Mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski Futbolu Sześcioosobowego Extraliga.pl niestety miał jednostronny przebieg. Morderczą walkę we wcześniejszych spotkaniach lepiej wytrzymali gracze z Warszawy i to oni kontrolowali spotkanie. Do przerwy prowadzili z Team 8  3:1 i gdyby nie dobra postawa goalkeepera   z Łodzi mogło być nieco wyżej. Pierwszoplanową postacią w „małym finale” był najlepszy strzelec Saxo w rozgrywkach ligowych – Karol Załustowicz. Jego dynamiczne akcje i soczyste strzały co róż nagradzane były licznymi brawami. Załustowicz jako jedyny zawodnik w finałach zdobył hat-trick.  W pewnym momencie meczu przy stanie 6: 1 dla Saxo w szeregi warszawskiej drużyny wdała się spora nonszalancja i lekkomyślność. Mecz trwa 50 minut i  Team  8  o tym wiedział . Trzy szybko zdobyte bramki dostarczyły nam w końcówce sporo emocji.  Niestety dla drużyny z Łodzi nie starczyło czasu na odrobienie strat.

SAXO Team Warszawa brązowym medalistą Mistrzostw Polski !GRATULUJEMY!!!

SAXO Team Warszawa                                            TEAM 8

Karol Załustowicz x3                                                Kamil Jóźwiak x2

Artur Starosz x1                                                        Sebastian Dawid x1

Kamil Kudelski x1                                                      Rafał Chorąży x1

Bartosz Koczur x1

Wielki Finał…..

Traderhawk/Voltastal Bydgoszcz – ZIAJA dystrybutor Krzysztof Skrzypek 2:2(1:2)p.k.4:3

W pierwszym, historycznym Finale Mistrzostw Polski Futbolu Sześcioosobowego Extraliga.pl zmierzyły się drużyny Traderhawk/Voltastal  Bydgoszcz i ZIAJA Gdynia. Obie ekipy aby dojść do finału przeszły długą drogę. Najpierw batalia o miano najlepszego na własnym podwórku, później mordercze ,jednodniowe finały.

Mecz przy dość dużej  publiczności jak na amatorskie rozgrywki lepiej rozpoczęli zawodnicy z Gdyni. Widać było ,że kibice  i obecność w finale nie związała im nóg- w przeciwieństwie do Traderhawk , który  nie przypominał zespołu z rodzimych rozgrywek. Trzeba jednak oddać ,że  defensywna taktyka przyjęta przez Ziaję nie umożliwiała pokazania pełni umiejętności prze zespół z Bydgoszczy. Już w pierwszych 10 minutach ekipa Macieja Drabera wyszła na prowadzenie. Nieporozumienie w obozie gospodarzy turnieju wykorzystał Piotr Runowski . Traderhawk ruszył do odrabiania strat. Mozolnie budowane akcje w ataku pozycyjnym nie przynosiły efektów w postaci bramek. Albo na drodze do bramki stawał świetnie dysponowany tego dnia Daniel Klebba albo Jastrzębie pudłowały w idealnych sytuacjach.  Dopiero indywidualna akcja Tomasza Ejankowskiego ,który został sfaulowany w polu karnym pozwoliła doprowadzić do remisu. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Zużydło. Gdy wydawało się ,że Traderhawk wreszcie złapie swój rytm gry , kolejny błąd w defensywie ( brak krycia) z zimną krwią ponownie wykorzystał Piotr Runowski. Po 25 minutach finału Ziaja była bliżej Mistrzostwa. Druga połowa to emocje i dramaturgia jak w filmach Alfreda Hitchcocka. Traderhawk postawił wszystko na jedną kartę, to co tego dnia miał najlepszego rzucił do ataku i narażał się przy tym na groźne kontry. Trzykrotnie w sytuacji sam na sam z zawodnikami z Gdyni stawał Marcin Trzewicarz i za każdym razem wygrywał ten pojedynek.  W bramce Ziaji natomiast Daniel Klebba bronił niezwykle szczęśliwie , a do tego w sytuacjach 100% pudłowali kolejno-Tomek Ejankowski, Marcin i Radek  Zużydło oraz Michał Knwiński. Dopiero  w samej końcówce meczu  bramkę na wagę remisu strzałem po rykoszecie zdobywa Radosław Zużydło. ZIAJA nie wytrzymała meczu kondycyjnie, chciała za to wytrzymać do karnych- i to się udało. Ponownie jak w pojedynku z SAXO o wygranej decydowały rzuty karne. Tylko tym razem stawka była największa z możliwych! Mistrzostwo Polski stało na wyciągnięcie ręki. W karnych oglądaliśmy festiwal bramkarzy. Nerwy , emocje, drżenie nóg  było widać  przy w każdym strzale. Decydująca okazała się siódma kolejka-upragniony tytuł dla drużyny z Bydgoszczy pewnym strzałem dał Maciej Nawrot!

Radości , okrzyków tryumfu a nawet łez  nie było końca. Po ostatnim gwizdku Traderhawk /Voltastal  zaśpiewał -„Puchar jest nasz, puchar do nas należy .Nie damy nikomu. Nie damy nikomu ,bo  puchar do Jastrzębi należy”

TRADERHAWK/VOLTASTAL MISTRZEM POLSKI FUTBOLU SZAŚCIOOSOBOWEGO!!! ZIAJA srebrnym medalistą!!GRATULUJEMY!!!!!!!